Tüm Tıp Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine

Yayınlanma Tarihi: 17/03/2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan ulusal önlemler çerçevesinde, kamuoyu ile de paylaşıldığı gibi ülkemizdeki tüm üniversiteler 16 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle öğrenciler için üç hafta süreyle tatil edilmiş, konu ile ilgili bilgilendirme Rektörlüğümüz tarafından sizlere 13.02.2020 tarihinde ulaştırılmıştır.

Bu çerçevede Tıp Fakültemizin, klinik stajlar ve intörnlük dönemi evreleri de dahil tüm sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimiz için yukarıda belirtilen zaman diliminde eğitime ara verilmiş, önceden planlanmış sınav, seminer, toplantı, konferans, panel ve sergi gibi etkinlikler ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Eğitimin tekrar başlayacağı tarih itibariyle programlarımız ilgili eğitim kurulları ile birlikte Dekanlığımız tarafından kaldığı yerden devam edecek şekilde yeniden düzenlenecek ve gelişmeler gecikmeksizin sizlerle paylaşılacaktır. Bu bağlamda özellikle mezun adayı intörnlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin eğitim ve mesleki kariyer süreçleri ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamayacak şekilde bir planlamaya özen gösterileceğini bilmenizi isteriz.

İçinde bulunduğumuz enfeksiyon risklerine karşı sizlere vermiş olduğumuz eğitimler çerçevesinde kişisel önlemlerinize dikkat konusunda maksimum özeni göstereceğinize ve verilen zorunlu arayı yoğun tıp eğitimi ve sınavlarının getirdiği olası yorgunluğunuzu atmanız için hem bir dinlenme fırsatı olarak hem de bulaş önlemleri çerçevesinde sosyal ortamlardan uzak kalarak değerlendireceğinize inanıyoruz.

Anılan dinlenme süreniz içinde koronavirüs pandemisi bağlamında kendiniz ya da yakınlarınız ile ilgili şüphe duyacağınız olası sağlık sorunlarında, Fakültemiz bünyesinde alınan önlem algoritması çerçevesinde acil iletişim kurulacak öğretim üyesi olarak belirlenen Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen BAYRAM ile doğrudan iletişim (tlf: 05336417400) kurabileceğinizi, ayrıca yine bu süre içinde herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmanız durumunda da yine yukarıda belirtilen iletişim numarası aracılığıyla süreç hakkında bilgilendirmede bulunmanızın önem taşıdığını bilmenizi rica ederiz.

İyi dinlenmeler dileriz.

Tıp Fakültesi Dekanlığı