Rektörün Mesajı

SANKO Üniversitesi, Dünya tarihi ve kültürel mirasının mihenk taşlarından biri olan kadim şehir Gaziantep’te yerleşik Türkiye’nin ilk tematik sağlık üniversitelerinden biridir.

Sağlık ve sağlık hizmetleri konularına büyük önem veren Sani Konukoğlu Vakfı’nın gelenek ve vizyonu çerçevesinde kurulan üniversitemiz, “insana hizmet” anlayışıyla ülkesine ve tüm insanlığa fayda sunacak bireyler yetiştirirken hem yerel hem de evrensel bilgi birikimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. SANKO Üniversitesi, bulunduğu toprakların kültürüne bağlı, geleceğin aydınlığından beslenen, keşfetmenin heyecanını yaşayan herkesin verimli biçimde araştırma yapabileceği özgür, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratma azmi içerisindedir.

Gelişen teknoloji, sosyal imkanlar ve evrensel anlayış, dünyayı ve bilgiyi tamamen farklı algılayan yeni nesillere, bilimin ve sanatın ön planda tutulduğu, kendilerini geliştirebilecekleri en uygun ortamların sunulması gerekliliğini doğurmuştur. SANKO Üniversitesi; öğrencileri, akademisyenleri, mezunları ve çalışanları, Türkiye’de ve Dünya’da yaşadığı yüzyılın gerekliliklerine yanıt verebilmek için eğitim ve öğretim altyapısında sürekli gelişim ve güncellemeyi amaç edinmiştir.

Bilginin ve tecrübenin katma değerini daha da ileriye götürmek için gerekli olan en uygun ortamı, gelişen Dünya’ya uyum ve bilgi odaklı vizyonumuzla elde edeceğimize inancım tamdır. Üniversitemizde geçireceğiniz süreyi hayatınız boyu keyifle anmanız, edindiğiniz bilgi ve deneyimlerin hedeflerinize ulaşmada en büyük desteğiniz olması dileğiyle.

Geleceğin doktorları, hocaları, rektör ve dekanları olarak, emanetiniz olan akademik unvanlarınızı bizlerden teslim alacağınız günleri bekliyoruz.

Sevgilerimle.