Burslar

Yayınlanma Tarihi: 06/05/2019

1. Şehit ve Gazi çocuklarına durumlarını belgelendirme şartıyla  eğitim öğretim ücretinden % 50 (yüzde elli) indirim yapılacaktır.

2. Üniversite tercihinde SANKO Üniversitesini birinci sıradan tercih eden öğrenciler sadece ilk yıl için % 10 (yüzde on) eğitim ücreti indiriminden faydalanabilir.

3. SANKO Üniversitesi bünyesinde öğrenim gören kardeş öğrencilerden, ikinci ve daha sonraki her kardeş % 10 (yüzde on)  kardeş indiriminden faydalanabilir.

4. Bir sonraki yıl için belirlenmiş olan öğrenim ücretlerinin Ağustos ayından önce peşin ödenmesi durumunda % 5 ( yüzde beş ) ücret indirimi uygulanacaktır.

5. Milli Sporcuların Üniversitemizi tercih etmeleri ve Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik ile Hemşirelik Bölümlerinden birine yerleşmeleri halinde, her bölümde birer öğrenci olmak üzere (bu durumda birden fazla öğrenci olması halinde en yüksek Merkezi Yerleştirme Puanı ile Üniversitemize yerleşen öğrenciye burs verilecektir) toplamda 3 öğrenci için, eğitim-öğretim süreleriyle sınırlı olmak kaydıyla %100 oranında burs verilecektir.

Tıp Fakültesi Bursları

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bursları

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bursları