Rektör Yardımcısı

Prof. Dr. Mehmet Metin BAYRAM

1957 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğretimini Gaziantep’te tamamladı. Tıp eğitimine 1976 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladı ve 1982 yılında mezun oldu. Mecburi hizmetini Tokat’ın Zile İlçesi’nde, askerlik görevini Ankara GATA’da tamamladı.

Askerlik görevi sonrası, 1985 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1989 yılı sonunda uzmanlık eğitimini tamamlayıp, aynı yıl Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Radyoloji Anabilim Dalı kurucusu ve başkanı olarak Yrd. Doç. kadrosuna atandı. Akademik kariyerine Gaziantep Üniversitesi’nde devam ederek 1995 yılında “Doçent”, 2002 yılında “Profesör” unvanını aldı.

Gaziantep Üniversitesi’nde görev aldığı süre içerisinde Anabilim Dalı Başkanlığı yanında çeşitli idari ve akademik görevler üstlendi. Görevde bulunduğu süre içerisinde 58 Tıpta Uzmanlık öğrencisine eğitim vererek uzman olmalarına katkı sağladı.

Uluslararası hakemli dergilerde 60’ın üzerinde, ulusal hakemli dergilerde ise 200’ün üzerinde yayınlanmış çalışması vardır. Yapmış olduğu uluslararası bilimsel çalışmalara 400’ün üzerinde atıf almıştır.

Prof. Dr. Mehmet Metin Bayram halen Üniversitemizde Rektör Yardımcısı ve Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Mesleki ilgi alanları arasında Nöroradyoloji ve Girişimsel Radyoloji bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

E-posta: mbayramsanko.edu.tr