Rektörden

SANKO Üniversitesi, Dünya tarihi ve kültürel mirasının mihenk taşlarından biri olan kadim şehir Gaziantep’te yerleşik Türkiye’nin ilk tematik sağlık üniversitelerinden biridir.

Sağlık ve sağlık hizmetleri konularına büyük önem veren bir camianın deneyim, gelenek ve vizyonu çerçevesinde kurulan üniversitemiz, “insana hizmet” anlayışıyla ülkesine ve tüm insanlığa hizmet sunacak bireyler yetiştirirken, hem yerel hem de evrensel bilgi birikimine katma değer sağlamayı amaçlamaktadır. SANKO Üniversitesi, bulunduğu toprakların kültürüne bağlı, geleceğin aydınlığından beslenen, keşfetmenin heyecanını yaşayan herkesin verimli biçimde araştırma yapabileceği özgür, huzurlu ve güvenli bir ortam yaratmak azmi içerisindedir. Bu çerçevede hem fiziki hem sosyal imkânlar sayesinde, tüm mensuplarımızın bilimsel ve sanatsal deneyimler edinmesi için olanaklar sunmaktadır.

Gelişen teknoloji, sosyal imkânlar ve artan evrensel anlayış ile dünyayı ve bilgiyi tamamen farklı algılayan yeni nesillere, bilimin, sanatın ve evrenselliğin ön planda tutulduğu, sınırların yok edildiği ve kendilerini geliştirebilecekleri en uygun ortamların sunulması gerekliliğini doğurmuştur. SANKO Üniversitesi; öğrencileri, akademisyenleri, mezunları ve çalışanları ile birlikte Türkiye’de ve Dünya’da yaşadığı yüzyılın gerekliliğine yanıt verebilmek için eğitim ve öğretim altyapısında sürekli gelişim ve devamlı ilerlemeyi prensip edinmiştir.

Öğrenci ihtiyaçları ve nesillerin değişen algıları doğrultusunda belirlenen bu vizyon ile çalışmalarına devam eden SANKO Üniversitesi, teorik bilginin devamlı olarak sahada ve laboratuvarda pratik uygulamayla desteklediği bir eğitim anlayışını savunur. Üstelik gelişen ve yeni birçok teknolojinin kullanıma sunulduğu SANKO Üniversitesi, Dünya çapında kendini kanıtlamış birçok akademisyen ve değerli bilim insanının düzenli ziyaretleri ile bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmakta, yürüttüğü ve yürüteceği araştırma ve geliştirme projeleriyle de hem bölgesi hem ülkesine fayda sağlarken, evrensel bilgi mirasına da büyük katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Bilginin ve tecrübenin katma değerini daha da ileriye götürmek için gerekli olan en uygun ortamı,  gelişen Dünya’ya uyum ve bilgi odaklı vizyonumuzla elde edeceğimize inancım tamdır. Üniversitemizde geçireceğiniz süreyi hayatınız boyu keyifle anmanız, edindiğiniz bilgi ve deneyimlerin hedeflerinize ulaşmada en büyük desteğiniz olması dileğiyle.

Geleceğin doktorları, hocaları, rektör ve dekanları olarak, akademik emanetlerinizi bizlerden teslim alacağınız günleri bekliyoruz.

Sevgilerimle.