General Secretariat

Yusuf Ziya YILDIRIM
Secretary General
Selmin DİKEN
Assistant of Secretary General
Derya TAŞLIARMUT
Secretary General Executive Assistant

Dr.Yusuf Ziya YILDIRIM

1968 yılında Gaziantep’te doğdu. Atatürk Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültelerinde tıp eğitimi alan Dr. Yıldırım, daha sonra Sağlık Kurumları İşletmeciliği’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Şırnak’ta mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Gaziantep’te sağlık kurumlarında görev yapan Dr. Yıldırım, 1999 – 2003 yılları arasında Sanko Holding’te görev yaptı. 2003-2010 yılları arasında Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. 2010 yılından bu yana Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Genel Müdür ve Başhekim olarak görev alan Dr. Yıldırım 2014 yılı itibariyle SANKO Üniversitesi’ne Genel Sekreter olarak da atanmıştır.

Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği Genel Başkanı, TOBB Sağlık Sektör Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi, OHSAD Yönetim Kurulu Üyesi, Gaziantep Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi, Ticaret Odası Meclis Üyesi, Gaziantep Tabip Odası Üyesi,  SAYED Üyesi, Gaziantep Lisesi Derneği Üyesi, Pratisyen Hekimler Derneği Üyesi, Beyaz Ay Derneği Üyesi, Gaziantep Sağlık Eğitim Kültür Bizim Çocuklar Derneği Üyesi olan Dr. Yıldırım, İş Yeri Hekimliği ve Aile Hekimliği Sertifikaları’na sahiptir.

MS Office, Santip, MAC programları kullanan, orta düzeyde İngilizce bilen Dr. Yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır. Fırsat buldukça araştırma yapmak, çocuklarıyla vakit geçirmek, belgesel izlemek hobileridir.

Genel Sekreter
Telefon: 0342 211 6537
E-posta: yzyildirimsanko.edu.tr