İdari

İdari Hareketlilik

Erasmus Programı kapsamında hareketlilik gerçekleştirecek/gerçekleştiren personelimizin, aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz olarak hazırlaması ve Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörlüğüne iletmesi gerekmektedir:

  1. Yurt Dışına Gitmeden Önce Hazırlanması Gereken Evraklar:
  2. Eğitim Alma Hareketliliği Anlaşmasının (Mobility Agreement Staff Mobility For Training) taraflarca imzalanmış orijinalleri
  3. Davet Mektubu (İdari Birim Sorumlularınca Kurum uygunluğunun onaylanmış olması gerekmektedir.)
  4. Herhangi bir kamu bankasından sözleşme imzalanmadan önce açılan € (Avro) hesap bilgileri
  5. Üniversite ve personel arasında imzalanan Erasmus Hibe Sözleşmesi

 

 

  1. Yurt Dışından Döndükten Sonra Teslim Edilmesi Gereken Evraklar:
  2. Eğitim Alma Hareketliliği Anlaşmasının (Mobility Agreement Staff Mobility For Training) taraflarca imzalanmış ıslak imzalı halleri
  3. Katılım Belgesi (Personel tarafından hareketlilikte bulunduğu kurum/kuruluştan alınacak; kaç gün, kaç saat hareketlilik yapıldığını gösteren hareketliliğin son günü tarihli olacak şekilde ıslak imzalı ve mühürlü belge)
  4. Pasaport kimlik sayfası ve giriş-çıkış mühürlerinin yer aldığı sayfanın fotokopisi
  5. Uçuş kartı veya otobüs bileti

 

Önemli Not: Hibe ödemenizin ilk bölümü olan %80’lik dilimin yurt dışına gidiş öncesinde hesabınıza aktarılması için lütfen hareketliliğinizin başlamasından en az 15 gün önce başvurunuzu eksiksiz olarak yapınız. Geriye kalan %20’lik hibe ödemesi ise hareketliliğinizin başarıyla gerçekleşmesi sonrasında yapılacaktır. Ödeme eğitim aldığınız günler hesaplanarak yapılacaktır.