Tarihçe

Sani Konukoğlu Vakfı, 18 Haziran 2013 tarih, 28681 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 6492 Sayılı Kanun ile “SANKO Üniversitesi” kuruluşunu gerçekleştirmiş ve “SANKO Üniversitesi” hizmet vermeye hazır hale gelmiştir. SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ilk olarak 2014-2015 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Gaziantep il sınırları içerisinde Sağlık alanında ilk ve tek olarak kurulan ikinci özel üniversitenin tek bölümdür. Kuruluşundan itibaren “Beslenme ve Diyetetik”, “Beslenme Bilimleri” ve “Diyetetik” olmak üzere üç anabilim dalında faaliyetlerini sürdürmektedir. Mesleki derslerin uygulamaları 1996 yılında faaliyete geçen ve 2017 yılında SANKO Üniversitesi ile İşbirliği ve Ortak Kullanım Protokolü (Afiliasyon) imzalayan SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yapılmaktadır.

SANKO Üniversitesinde izlenebilirliğin, sürdürebilirliğin ve sürekli iyileştirmenin sağlanması ve akademik/idari personeller arasında kurumsallığın TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistem Standardı şartlarına uygun bir biçimde yürütülmesi amacıyla Kalite Yönetim Sistemi bulunmaktadır.