Tüm Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine

Yayınlanma Tarihi: 17/03/2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan ulusal önlemler çerçevesinde, kamuoyu ile de paylaşıldığı gibi ülkemizdeki tüm üniversiteler 16 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle öğrenciler için üç hafta süreyle tatil edilmiş, konu ile ilgili bilgilendirme Rektörlüğümüz tarafından sizlere 13.02.2020 tarihinde ulaştırılmıştır.

Eğitimin tekrar başlayacağı tarih itibariyle programlarımız ilgili Bölüm Kurulları ile birlikte Dekanlığımız tarafından kaldığı yerden devam edecek şekilde yeniden düzenlenecek ve gelişmeler gecikmeksizin sizlerle paylaşılacaktır. Bu bağlamda özellikle mezun adayı öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin eğitim ve mesleki kariyer süreçleri ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşamayacak şekilde bir planlamaya özen gösterileceğini bilmenizi isteriz.

İçinde bulunduğumuz enfeksiyon risklerine karşı kişisel önlemlerinize dikkat konusunda maksimum özeni göstereceğinize ve verilen zorunlu arayı yoğun eğitim ve sınavların getirdiği olası yorgunluğunuzu atmanız için hem bir dinlenme fırsatı olarak hem de bulaş önlemleri çerçevesinde sosyal ortamlardan uzak kalarak değerlendireceğinize inanıyoruz.

Anılan dinlenme süreniz içinde koronavirüs pandemisi bağlamında kendiniz ya da yakınlarınız ile ilgili şüphe duyacağınız olası sağlık sorunlarında, Fakültemiz bünyesinde alınan önlem algoritması çerçevesinde acil iletişim kurulacak öğretim üyesi olarak belirlenen Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Arzu TUNA ile doğrudan iletişim (tlf: 05317920104) kurabileceğinizi, ayrıca yine bu süre içinde herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmanız durumunda da yine yukarıda belirtilen iletişim numarası aracılığıyla süreç hakkında bilgilendirmede bulunmanızın önem taşıdığını bilmenizi rica ederiz.

İyi dinlenmeler dileriz.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı