Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine!

Yayınlanma Tarihi: 13/03/2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla alınan ulusal önlemler çerçevesinde, kamuoyu ile de paylaşıldığı gibi ülkemizdeki tüm üniversiteler 16 Mart 2020 Pazartesi günü itibariyle öğrenciler için üç hafta süreyle tatil edilmiştir.

Bu çerçevede Fakültelerimizin, uygulamalı eğitim, klinik stajlar ve intörnlük dönemi evreleri de dahil tüm sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimiz için yukarıda belirtilen zaman diliminde eğitim öğretime ara verilmiş; önceden planlanmış sınav, seminer, toplantı, konferans, panel, sergi, sosyal ve sportif faaliyetler ve kültürel geziler gibi etkinlikler ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

Tüm öğrencilerimizin (Türk ve yabancı uyruklu), eğitim öğretime ara verilen dönemde yurt dışına çıktıkları takdirde, dönüşte pandeminin durumuna göre sorun yaşabileceklerini, uçuşlarının iptal olabileceğini, döndüklerinde 14 gün eğitime devam edemeyebileceklerini ve başkaca öngörülmeyen sorunlar da yaşayabileceklerini göz önünde bulundurmalarını öneririz.

Erasmus vb. değişim programları ile yurtdışına çıkışlar tüm üniversitelerce ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir. Bu kapsamda yurtdışında olup dönecek olan öğrencilerin intibak vb. sorunları için yönetimce tedbir alınacaktır.

Enstitümüze kayıtlı ve yeni kayıtlanacak tüm lisansüstü öğrencilerimizin eğitim öğretimine de aynı dönemde ara verilmiştir. Ancak önceden açıklanmış ders kayıt takvimi geçerliliğini korumaktadır.

Gelişmeler doğrultusunda sevgili öğrencilerimiz, Rektörlüğümüz ve akademik birimlerimizce düzenli ve periyodik olarak bilgilendirilecektir.

Bu zorunlu eğitim öğretim arasını dinlenerek ve pandemi önlemlerine hassasiyet göstererek geçirmenizi dileriz.

Sevgilerimizle

SANKO Üniversitesi Rektörlüğü