SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI HAKKINDA DUYURU

Yayınlanma Tarihi: 03/04/2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 16 Mart 2020 tarihi itibari ile ara verilen eğitim-öğretim sürecine Üniversitemiz 30 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitim yöntemiyle Ortak Zorunlu Dersler ile başlamış bulunmaktadır. Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik Bölümü 1 inci, 2 inci ve 3 üncü sınıf öğrencilerimizin eğitim programlarında yer alan diğer dersler ise 6 Nisan 2020 tarihi itibari ile uzaktan eğitim yoluyla verilmeye başlayacaktır. Uzaktan Eğitim, Microsoft Teams altyapısıyla geçekleştirilecek olup bununla ilgili teknik bilgi ve destek Üniversitemiz Bilgi İşlem Müdürlüğü aracılığıyla verilmektedir. Konu ile ilgili duyuru ve iletişim bilgileri üniversitemiz web sitesinde (https://www.sanko.edu.tr/duyuru/microsoft-teams-uygulamasi-hakkinda/) yer almaktadır.

Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik Bölümü 1 inci, 2 inci ve 3 üncü sınıflara ait haftalık ders programları, büyük oranda 2019-2020 eğitim-öğretim yılı bahar dönemi ders programları ile uyumlu olup Üniversitemiz web sitesinde yayınlanmıştır. Haftalık ders programlarında verilecek teorik derslerin saatleri, alıştığınız düzende, 50’şer dakikalık dilimler halinde yer almaktadır. Ancak programın aksaksız yürütülebilmesi amacıyla, öğretim elemanlarımızın vereceği dersler minimum 15 dk, maksimum 30 dk. süre ile gerçekleştirilecektir. Derslerin özelliğine göre canlı bağlantı (senkron) ile veya aynı sürede daha önce hazırlanmış video vb. kayıtlar (asenkron) olarak verilebilecektir. Vize, final ve bütünleme sınav tarihleri ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır. Eğitim sürecinde resmi tatillerde dersler yapılmayacak, sonraki bir tarihte ders telafileri yapılabilecektir.

4 üncü sınıf öğrencilerimizin eğitim programı uygulama ağırlıklı olduğundan uzaktan eğitim kapsamına alınmamış olup, daha sonra yüz yüze yapılması öngörülmektedir.

Bu zorlu dönemi hepinizin sağlıkla geçirmenizi temenni eder, yeni eğitim sürecinde başarılar dileriz.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı