Yasal Uyarı

Yayınlanma Tarihi: 07/05/2019

SANKO ÜNİVERSİTESİ

KÜTÜPHANE MÜDÜRLÜĞÜ

YASAL UYARI

VERİ TABANLARI KULLANIM KURALLARI

SANKO Üniversitesi Kütüphanesi ,veritabanları içinde yer alan kaynakların otomatik download programları ile, ya da sistematik olarak kopyalanması lisans anlaşmaları gereğince yasaktır. Bu durumun ihlali aboneliğimizin askıya alınması , kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi ya da anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.   Bu tür problemleri engellemek amacıyla, siz değerli öğretim üyelerimiz ve  akademisyenlerimizden aşağıda belirtilen kurallara uymanızı önemle arz ederiz.

İZİN VERİLENLER
1- Belirli sayıda basılı veya elektronik kopya alınabilir (Örneğin, tek bir makale, kitabın bir bölümü, tek bir tez gibi)
2- Kendi bilgi ihtiyacınızı karşılamak amacıyla kullanabilirsiniz. (Örneğin, araştırmanızda veya dersinizde.) 
3- Veritabanlarından aldığınız bilgiyi SANKO Üniversitesi  içerisinde personel ve öğrencilerle paylaşabilirsiniz.  
 
 İZİN VERİLMEYENLER 
1- Veritabanlarından ticari amaçlı veya sistematik olarak robot ve benzeri yazılımlar kullanılarak, çok sayıda yayının kopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktarılması yasaktır. Makale ve Bibliyografik kayıt indirilmesi sırasında 3. Parti yazılımlar kullanmak (Getright ,Flashget, Akıllı robot, vb.) sistematik indirme , derginin veya veritabanının tüm kayıtlarının aynı makineden indirilmesi Telif Hakları Kanunlarına göre tüm Dünyada yasaktır.
2- Veritabanının satılması , içeriğinin dağıtılması yasaktır.
3- Veritabanından kopyalanan bilgilerin, Üniversitemizin dışındaki kişilere aktarılması yasaktır.
4- Veritabanından kopyalanan içerik bilgisinin veya makalenin e-mail listeleri ile dağıtılması yasaktır.
5- Veritabanından indirilen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması yasaktır.
6- Yazarların isimleri, lisanslı materyallerde görülen eser sahibi veya hak sahibinin telif hakkı ile ilgili notları veya diğer tanımlama ve hakları belirten izler silinemez veya değiştirilemez.

Onaylamak İçin tıklayınız…