Müdürün Mesajı

Sevgili Gençler,

Sağlık hizmetleri, dünyada ve Türkiye’de, teknoloji desteği ile gün geçtikçe gelişmekte ve çeşitlenmektedir. Hastanelerin ve sağlık kuruluşlarının daha işlevsel duruma getirilebilmesi, daha kaliteli hizmet sunabilmeleri için yardımcı sağlık personeline duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler ve yenilenen bilgilerle sağlık hizmeti bir ekip işine dönüşmüş ve bu ekip içerisindeki her üyenin hizmete katkısı çok önemli ve değerli hale gelmiştir.

Sağlık teknikerleri sağlık ekibinin bir parçası olarak büyük önem taşımaktadır. Sağlık hizmetlerinin çoğu deneyimli sağlık teknikerleri ile yürütülebilmektedir. Sağlık sektörünün büyük ihtiyaç duyduğu bu nitelikli iş gücü gereksinimini giderecek bilgi ve deneyimle donatılmış, yenilikçi, etik değerlere önem veren kültürlü gençler yetiştirmek için SANKO Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu açıyoruz.

SANKO Üniversitesi anadolu’nun sağlık temalı ilk üniversitelerinden biridir. 1996’da açılan 600 yataklı Sani Konukoğlu uygulama ve araştırma hastanemizde genç, dinamik, son teknolojiyi kullanan birbirinden değerli akademik kadro ile öğrencilerimize uygulama ve staj imkanı sağlanacaktır.

Yüksek okulumuz 2020-2021 eğitim öğretim yılında sağlık sektörünün ihtiyacı olan yüksek teknik bilgi ve donanıma sahip, hem bilimsel yaklaşımı hem insani davranışlarıyla sağlık hizmetinde doğru, anlayışlı ve aranan iş gücünü yetiştirmek amacıyla 4 programla eğitime başlıyor.

Bu programlarımız Ameliyathane hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri olarak örgün eğitim sunacaktır.

Ön lisans programlarımızdan mezun olacak öğrencilerimiz, güçlü akademik kadromuzla her türlü uygulamalı eğitimin yapılabildiği simülasyon labratuarlarımızda hasta tanı ve tedavi süreçlerini birebir gözlemleyecek, hastane ortamında kazandığı deneyim ve sertifikalar ile iş hayatına bir adım önde başlayacaktır.

Yeni öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.
Sevgi ve saygılarımla

Prof. Dr. H. Ayhan ÖZKUR
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür V.