SANKO ÜNİVERSİTESİ PAZARCIK’TA KONFERANS DÜZENLEYECEK

Yayınlanma Tarihi: 21/03/2019

SANKO Üniversitesi tarafından 23 Mart 2019 Cumartesi Günü Pazarcık’ta “Ergen Çocuğunuzun Sağlığının Ne Kadar Farkındasınız” konulu halka yönelik konferans düzenlenecek.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Türkan Pasinlioğlu’nun da katılacağı konferansta, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Arş. Gör. Meltem Uzun “Ergenlikte Obezite”, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Arş. Gör. Meryem Özdemir “Ergenlikte Sağlıklı Beslenme” konularında bilgiler paylaşacak.

Konferansta, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Betül Aktaş ve Uzm. Hem. Hatice Güzel ile hemşirelik öğrencileri basıncı ölçümü, mezura ile bel ölçümü ve kan şekeri ölçümü eşliğinde bilgilendirme yapacak.

Belediyesi Konferans Salonu’nda Pazarcık 23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 10.00’da düzenlenecek konferansa dileyen herkes katılabilecek.

SANKO ÜNİVERSİTESİ

2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp, Hemşirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanlarında yüksek lisans ve Biyoistatistik alanında Doktora eğitimleri veriliyor.