SBF 2022-2023 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılı Eğitim Süreci Hakkında

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 2022-2023 akademik yılı bahar yarıyılı eğitimi 27 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacaktır.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümündeki tüm sınıflarda eğitimler uzaktan eğitim (çevrimiçi) yoluyla yapılacaktır.

Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin eğitimleri yüz yüze, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerinin eğitimleri uzaktan eğitim (çevrimiçi) yoluyla yapılacaktır.

Depremden etkilenen illerdeki üniversitelerde kayıtlı olan veya birinci derece yakınları bu illerde ikamet edip, diğer illerdeki üniversitelerde kayıtlı olan öğrencilerden uygulamalı eğitime devam edecek olanlar özel öğrencilik statüsünden faydalanmak isterlerse; özel öğrencisi olmak istedikleri üniversiteye dilekçe ile başvurabilirler. Başvuru yapılacak üniversitenin bahar yarıyılı eğitim ve öğretime başlama tarihinden itibaren 3 hafta içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir.

Fakültemizin öğrencileri 2022-2023 bahar yarı yılında kayıt dondurabilirler. Dondurulan süre, azami öğrenim süresinden düşülmez.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak değerlendirme ve gelecekte alınacak kararlar doğrultusunda eğitim programlarımızda değişiklikler yapılabilecektir.

Not: Fakültemiz Bölümlerindeki ders programlarında yapılan/yapılacak düzenlemeler ayrıca duyurulacak.

Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı