T.C.

SANKO ÜNİVERSİTESİ

Senatosu

 SANKO ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARI

Konu  Deprem Nedeniyle Eğitim-Öğretimin Uzaktan Eğitim Şeklinde Devam etmesi
Karar No  2023/3
Karar Tarihi  20.02.2023

SANKO Üniversitesi Senatosu Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Güner DAĞLI’nın Başkanlığında toplanmış ve 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş ili Pazarcık ve Elbistan ilçe merkezli 10 ilimizi etkileyen depremler nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alınan kararlar değerlendirilerek Üniversitemizde aşağıdaki kararları almıştır:

1.Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencilerimizin İntörnlük eğitiminin devamına, 4. ve 5. Sınıf öğrencilerimizin 6 Şubat 2023 tarihinde ara verilen staj eğitimlerinin 20 Şubat 2023 tarihinde yüz yüze devamına, 1, 2, 3. Sınıf öğrencilerimizin bahar yarıyılı teorik derslerinin 27 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitimle (çevrimiçi), verilmesinin uygunluğuna oy birliği ile karar verilmiştir.

2.Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda Eğitim-Öğretimin 27 Şubat 2023 tarihinde başlayarak; 1. Sınıfların tüm derslerinin uzaktan eğitimle (çevrimiçi) verilmesine, 2.sınıf öğrencilerinin uygulamalı derslerinin yüz yüze yapılmasının uygunluğuna oy birliği ile karar verilmiştir.

3.Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Eğitim-Öğretimin 13 Mart 2023 tarihinde başlanmasına ve tüm derslerin uzaktan eğitimle (çevrimiçi) verilmesinin uygunluğuna oy birliği ile karar verilmiştir.

4.Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinin eğitimlerinin yüz yüze yapılmasına; Hemşirelik Bölümü 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerinin eğitimlerinin uzaktan eğitim (çevrimiçi) ile yapılmasına, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümlerinin eğitimlerinin tüm sınıflarının uzaktan eğitimle (çevrimiçi) verilmesine ve uzaktan eğitimin 27 Şubat 2023 tarihinde başlamasının uygunluğuna oy birliği ile karar verilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak değerlendirme ve gelecekte alınacak kararlar doğrultusunda değişiklikler yapılacaktır.