Genel Bilgi

Sağlık alanında eğitim vermek üzere Gaziantep’te kurulan SANKO Üniversitesi; Üniversite Ana Binası, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Özel SANKO Okulları sosyal tesislerinden oluşmaktadır.

Gaziantep’in en merkezi noktalarından birinde yer alan SANKO Üniversitesi merkez yerleşkesi, üniversite ana binası SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden oluşmaktadır.

Ana binamız gerek fiziksel şartları, gerekse teknolojisiyle hem akademik ve idari kadro hem de öğrencilerin akademik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır.

Ana binamızın hemen yanında yer alan, SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi Türkiye’nin donanım açısından da en iyi özel hastanelerinden biridir.

SANKO Üniversitesi akademik, idari kadrosu ve öğrencileri sosyal ve kültürel faaliyetleri için SANKO Üniversitesi Kültür Evi ile sportif ve kültürel aktiviteleri için Özel SANKO Okulları bünyesinde yer alan Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nden yararlanabileceklerdir.