KÜTÜPHANE

Kütüphanemiz Eğitim-Öğretim ve Araştırma  programlarını desteklemek, öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanların her tür ve her ortamdaki bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak dünyada ve ülkemizdeki yeni gelişmeleri takip etmek  amacındadır.

Bilimsel araştırmanın ve öğrenmenin vazgeçilmez merkezi olarak, bilim ve gelişim konusundaki  kaynaklara erişimi hızlı ve doğru şekilde karşılamak öncelikli hedefimizdir.

Kütüphanemizde kitaplar açık raf sistemine göre düzenlenmiştir. Kitaplar raflara Kongre Kütüphanesi Sınıflandırma (LC-Library of Congress Classification) sistemine göre yerleştirilmiştir. Bu sistemde ana konular için alfabetik harfler kullanılmaktadır.

Kütüphanemiz Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS),  TÜBİTAK-Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) ve Kütüphaneler arası İşbirliği Takip Sistemi ‘ne (KİTS) üyedir.

Kütüphanemiz elektronik yayınlara ve veri tabanlarına önem vermektedir. SANKO  ÜNİVERSİTESİ TÜBİTAK/ULAKBİM tarafından erişime açılan EKUAL kapsamındaki tüm veri tabanlarına üyedir. Ayrıca kütüphanemiz basılı kitaplar, basılı bilimsel dergiler ve web tabanlı elektronik üyelikleri ile geniş bir koleksiyon imkânı sunmaktadır.

Kütüphanemiz 6 adet grup çalışma odası, 40 adet bilgisayar,  okuma salonu ve 157 kişilik oturma alanı ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Personel

Serap AĞCA

Kütüphane Müdürü

Tel: 0342 211 65 33
E-posta: sagcasanko.edu.tr

 
Fatih Furkan GEBEL

Kütüphaneci

Tel: 0342 211 65 00 Dahili 1499
E-posta: ffgebelsanko.edu.tr

 
İbrahim Halil KENGER

İdari Personel

Tel: 0342 211 65 00 Dahili 1499
E-posta: hikengersanko.edu.tr

 

Çalışma Saatleri

Kütüphanemiz eğitim-öğretim dönemi içerisinde 7 gün 24 saat açıktır.
Tatil dönemlerinde ise hafta içi 08:00-17:30 saatleri arasında açık bulundurulmaktadır.

Kütüphanemiz resmi tatil günlerinde kapalıdır.