Bölüm Hakkında

Meslek tanımı: Hemşirelik” Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan ve geliştiren, hastalık halinde iyileştiren ve rehâbilite eden bir meslektir.

Bölüm müfredatı: Sağlık alanında önemli görev üstlenen hemşirelerin eğitimi, temel tıp bilimleri (anatomi, fizyoloji vb.)derslerinin yanı sırahemşirelik mesleğinin temel bilimlerini içeren (hemşirelik esasları, içhastalıkları hemşireliği, cerrahi hastalıkları hemşireliği, doğum kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği,çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, ruh sağlığı ve hastalıkları hemşireliği ve halk sağlığı hemşireliği) teorik ders ve uygulamalarını içerir.

Bölüm puan türü: Bölümümüz LYS MF-3 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir.

Öğretim yılı: Bölümümüzün öğretim süresi 4 yıldır.

Mezunların istihdam alanları: Hemşireler kamu ve özel hastaneler, spor kulüpleri,okullar, iş yeri sağlık birimleri, huzurevi ve bakım evleri, belediyeler, evde bakım merkezleri, toplum sağlığı ve toplum ruh sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, ayaktan teşhis ve tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında çalışabilmektedir. Mezunlarımız, mezuniyet sonrası eğitime katılıp, yüksek lisans ve doktora derecelerini alarak akademik kadrolara atanabilmektedir.