Başkan'ın MesajıAbdulkadir KONUKOĞLU
Mütevelli Heyeti Başkanı

Sosyal sorumluluk bilincinden hareketle, Türkiye’de sadece sağlık alanında faaliyet gösterecek güçlü bir üniversite kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

SANKO Üniversitesi, diğer üniversitelerden farklı olarak sağlık alanında ihtisaslaşmış tematik bir üniversite olduğundan, tüm gücünü ve akademik birikimini bu alanda yoğunlaştırarak ülkemiz sağlık sektöründe iyileşme yaşanmasında önemli bir rol oynayacaktır.

SANKO Üniversitesi bünyesinde halen tıp fakültesinin yanı sıra, hemşirelik, beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümlerinden oluşan sağlık bilimleri fakültesi bulunmaktadır. İlerleyen süreçte sağlık alanındaki diğer disiplinlerde de okullar açarak, tıp bilimlerinde özgün araştırmalarla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı, kaliteli eğitim ile sağlık alanında yetkin profesyoneller yetiştirerek katma değer yaratmayı ve insanımıza layık olduğu kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz.

SANKO Üniversitesi’nin hedef kitlesi, yüksek nitelikli, dünya standartlarında sağlık eğitimi almak isteyen, başarılı, ne istediğini bilen ve gelecek kaygısı olmayan öğrencilerdir. Eğitim kadromuz alanında uluslararası deneyim ve başarılara sahip akademisyenlerden oluşmaktadır.

Ayrıca üniversitemiz, Türkiye’nin tek çatı altında en büyük özel hastanesi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi sayesinde tıp eğitiminin evrensel standardı olan uygulamalı eğitim imkanları yanında, kaliteli hizmet, araştırma, teşhis ve tedavi sunumu noktasında da hiçbir sorunla karşılaşmamaktadır.

Sembol bir yükseköğretim kurumu olmasını hedeflediğimiz ve üst düzey sağlık eğitiminin yanı sıra, özgün bilimsel araştırmalar yapacak ve nitelikli sağlık hizmeti verecek olan SANKO Üniversitesi, Gaziantep’e ve Türkiye’ye hayırlı olsun.