STANFORD ÜNİVERSİTESİ’NDEN GENÇ BİLİMİNSANI DR. NAŞİDE GÖZDE DURMUŞ, SANKONUK KAPSAMINDA “GELECEĞİ HAYAL ETMEK VE DEĞER YARATMAK” KONULU ÇALIŞTAY İÇİN SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE AKADEMİSYENLERLE BULUŞUYOR
12/11/2017

Dr. Naşide Gözde Durmuş, farklı disiplinleri buluşturan araştırmalarıyla biyoteknoloji alanında dünyanın önde gelen mucitleri arasında gösteriliyor.

2015 yılında MIT (Massachusetts Institute of Technology) Technology Review Dergisi’nin her sene dünya çapında seçtiği "35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi”ne (Innovators Under 35, TR35), “öncüler (pioneers)” kategorisinde tıp ve biyoteknolojinin geleceğini etkileyecek en önemli 35 genç liderlerden biri olarak seçilmiştir. Bu listede daha önce yer alan araştırmacıların çoğu yaptıkları buluşlarla dünyayı değiştirmiştir. Araştırmalarını dünyanın en önemli üniversitelerinden Stanford Üniversitesi’nde sürdürmektedir.

Dr. Durmuş’un yaptığı çalışmalar 2017 yılında ürünleşme aşamasına gelmiş ve kendisi hem bir akademisyen hem de bir girişimci olarak kanserdeki buluşlarını Silikon Vadisi’nde bir ürüne dönüştürmek üzere çalışmalar başlatmıştır.