SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. DAĞLI'dan Ramazan Bayramı Mesajı
6/21/2017

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. DAĞLI: “BAYRAMLAR GENİŞ AİLEDEN, ÇEKİRDEK AİLE YAŞANTISINA GEÇİLMESİ VE ÇOK SIK BİR ARAYA GELEMEYENLERİN BİR ARAYA GELMESİNE VESİLEDİR”

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, birlik, beraberlik ve hoşgörü çağrısında bulundu.

Prof. Dr. Dağlı, “Ramazan Ayında, insanların nefislerinin sınandığı kadar, birlik, beraberlik, karşılıklı anlayış ve hoşgörünün de en güzel örnekleri yaşanmaktadır. Bu güzel duyguların yaşandığı aydan sonra gelen bayramı da yine aynı güzellikte yaşamalıyız” dedi.

Bayramların yaşamın her döneminde farklı ancak büyük anlamlar yüklü olduğunu anımsatan Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

“Geniş aileden, çekirdek aile yaşantısına geçilmesi ve günümüz koşulları nedeniyle çok sık bir araya gelemeyenlerin bir araya gelmesine de vesile olan bayramları, gerektiği gibi kutlamalıyız. Birlik ve beraberliğin yaşandığı, dargınların bir çatı altında bir araya geldiği, manevi değerlerin yaşatılmasında büyük rolü olan bayramları bizden sonra gelen nesillerin de benimsemesi için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız.”

Geleceğin teminatı gençlere eğitim veren bir kurum olan SANKO Üniversitesi’nin milli ve manevi değerler açısından da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Dağlı, devamla şu görüşleri paylaştı:

“Akademisyenlerimiz, idari kadromuz ve öğrencilerimizle birlikte başarılı ve bir o kadar da yoğun bir akademik yılı daha geride bırakmanın huzuruyla, karşılıklı anlayış, hoşgörü, sevgi ve saygının yaşandığı, kardeşlik duygusu içinde nice bayramları hep birlikte kutlamak dileğiyle, iyi bayramlar.”